Środa, 29 maja 2024

Jak wykazać się kreatywnością w swoim dzienniku

12 sierpnia 2020

Kreatywne dziennikarstwo jest przeznaczone dla ludzi o szybkim tempie życia i gorączkowym harmonogramie. W dzisiejszych czasach ludzie często śledzą swoje ruchliwe życie za pomocą smartfonów i innych urządzeń elektronicznych, ale niesłabnąca popularność produktów papierniczych i kolorowanek dla dorosłych wskazuje, że wielu z nas nadal jest bardzo przywiązanych do skromnego pióra i papieru. Czasopisma są doskonałym połączeniem pamiętnika, notesu i planera - wszystko w jednym schludnym i schludnym projekcie, pozwalającym na łatwe śledzenie wszystkiego w jednym miejscu.

Dlaczego miałbyś prowadzić dziennik?

Notebooki to świetny sposób na przechowywanie najważniejszych życiowych chwil, spotkań i myśli w jednej, uporządkowanej przestrzeni.

Istnieje wiele fizycznych i emocjonalnych korzyści z pisania dzienników. Ma on potencjał, aby być terapeutą i przyjacielem, który może słuchać twoich myśli bez osądzania lub przerywania. To może pomóc Ci zrozumieć swoje uczucia i uzyskać jasność. Dziennikarstwo może pomóc Ci rozwiązać problemy i uzyskać kreatywność.

Paul Smith, angielski projektant mody i biznesmen, podtrzymuje swoją kreatywność poprzez regularne pisanie w notatniku. Beatrix Potter była również zapaloną posiadaczką notatek. Pisała na takie tematy, jak polityka i filozofia, a także tworzyła szkice, które pomagały jej w pisaniu. Od tego czasu jej notatniki zostały opublikowane i są dostępne dla publiczności. Być może ty też mógłbyś wpisać się do historii!

Kreatywne sposoby wypełniania swojego dziennika

Tutaj zebraliśmy spostrzeżenia i pomysły na to, jak możesz być kreatywny podczas wypełniania stron swojego notatnika.

Stwórz dzienny lub tygodniowy dziennik - przypisz swoje codzienne zadania, myśli i notatki Dedykuj stronę do swojego przyszłego dziennika - szybki rzut oka na cały rok. Tutaj możesz dodać święta, rocznice i cele roczne Śledź swoje cele - mogą one obejmować wiele rzeczy od celów finansowych, zdrowotnych i zawodowych. Wymień swoje hobby - wymień filmy, które chcesz zobaczyć oraz książki, które planujesz przeczytać.

Codzienne korzystanie z dziennika

Więc teraz wiesz, dlaczego powinieneś stworzyć dziennik i jak możesz go wypełnić; jak możesz połączyć to z twoją codzienną rutyną? Zaczynaj dodawać nowe notatki lub przekładać rzeczy jutro i uaktualniać swój miesięczny i roczny plan jeżeli to konieczne.

Nasz notatniki doskonale nadają się do pisania dzienników, ponieważ są wyposażone w numer strony i podręczną stronę z zawartością, dzięki czemu możesz wymienić swoje tematy. Możesz tworzyć listy swoich osiągnięć, notować plany ćwiczeń i pomysły na przepisy, tworzyć plany celów i tropicieli nawyków i wiele innych. Opcje są nieograniczone!

Twój dziennik może być tak minimalistyczny lub rozbudowany, jak tylko chcesz.

Zachowaj prostotę i wyrafinowanie za pomocą czarnego tuszu w punktach kulistych lub zaszalej z kolorowymi i dekoracyjnymi naklejkami i obrazami - wybór należy do Ciebie. Sprawdź gamę piór żelowych, finelinerów i zakreślaczy, aby podkreślić swoją kreatywność. Nasze pióra kulkowe Paper Mate InkJoy 100 to doskonały wybór, aby za każdym razem zapewnić wyraźne, czyste, kolorowe linie. Jeśli obawiasz się popełnienia błędów, sprawdź pióra Pilot FriXon Rollerball, które pozwalają na wymazanie tuszu za pomocą technologii atramentu termoczułego.

Utrzymuj linie ładnie i prosto za pomocą małej linijki, twórz inspirujące cytaty na kolorowym papierze i używaj spinaczy buldogowych, aby przytrzymać papier podczas pisania.

Dlaczego go kochamy

Mamy nie tylko niekończące się sposoby raportowania i śledzenia naszego życia za pomocą dziennikarstwa, ale także otrzymujemy pamiątkę na długie lata. Te małe notatki mogą zabrać cię do niekończących się wspomnień, które mogły zostać utracone lub zapomniane. Swoboda dodawania tego, co się chce, gdzie się chce, otwiera niekończące się możliwości; nie możemy się doczekać, aż utkniemy w tym miejscu!