Środa, 29 maja 2024

Kalendarze biurowe w nowej odsłonie

9 stycznia 2020

Bez względu na to, jakiej wielkości jest biuro, w którym pracujemy, nie ma wątpliwości, co do tego, że jego prawidłowe funkcjonowanie w dużym stopniu jest uzależnione od tego, czy znajduje się w nim kalendarz. Znacząco ułatwia on organizację nie tylko pracy własnej, ale i zadań powierzonych kolejnym pracownikom. Nietrudno przy tym domyślić się, że wtedy, gdy biuro jest dobrze zorganizowane, także firma funkcjonuje prawidłowo.

Po co nam kalendarz biurowy?

Może się wydawać, że w czasach powszechnego dostępu do Internetu, kalendarz biurowy to już przeżytek. Tymczasem okazuje się, że jego posiadanie nadal pociąga za sobą szereg korzyści. To miejsce idealne do tego, aby zapisywać informacje na temat zaplanowanych spotkań, z pewnością znajdzie się tam również przestrzeń niezbędna do tego, aby umieścić listę spraw, które trzeba załatwić. W kalendarzu można też umieszczać numery telefonów i inne informacje ważne, a jednocześnie na tyle chaotyczne, że trudno znaleźć dla nich inne miejsce. To także praktyczne narzędzie reklamowe, gdy zdecydujemy się dokonać zabieg polegający na ich spersonalizowaniu, a następnie będziemy wręczać je swoim klientów. Obecnie istnieje wiele firm, którym można powierzyć tego rodzaju zadanie mając pewność, że efekt będzie oryginalny, dopracowany nawet w drobnych szczegółach i nietuzinkowy.

Kalendarze biurowe już od dawna udowadniają zresztą, że nie muszą być nudnymi rozwiązaniami, z jakimi mieliśmy do czynienia przez lata. Zmienia się przecież sam sposób ich postrzegania i dziś nie da się już zaprzeczyć temu, że jest to element firmowego wizerunku znakomicie sprawdzający się w kampaniach promocyjnych. To także gadżet, o którym wiadomo, że każdemu może przypaść do gustu, warto więc pomyśleć o umieszczeniu na nim logo, aby ułatwić proces identyfikacji wizualnej.

Przegląd najciekawszych kalendarzy biurowych

Kalendarze biurowe różnią się między sobą tak z uwagi na charakterystyczną dla siebie formę, jak i wielkość, układ oraz wzornictwo. Wybór nie jest mały, można więc znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. Najczęściej mamy do czynienia z kalendarzami ściennymi pozwalającymi natychmiast mieć wgląd w całoroczne lub kilkumiesięczne kalendarium. Modne są jednak również kalendarze, które mają postać piramidek – stawiane na biurku i pozwalające na szybkie planowanie czekających nas spotkań oraz zadań. Nadal wiele osób z satysfakcją sięga też po kalendarze książkowe, które pozwalają na rozplanowanie całego roku w najdrobniejszych szczegółach. Ciekawą forma kalendarzy biurowych są przy tym również biuwary. Przypominają one klasyczne podkładki na biurko i pozwalają na zapisywanie ważnych notatek dokładnie wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne. Modnym gadżetem niezmiennie pozostają też kalendarze listkowe, których forma najczęściej kojarzy się nam z tą, jaką przybierają wizytówki. Nadają się znakomicie na prezent dla klienta nie tylko dlatego, że nie zabierają wiele miejsca. Ich atutem jest również to, że bez trudu zmieścimy na nich dane kontaktowe firmy, a do tego mamy pewność, że klient, nawet jeśli nie będzie z nich korzystał, będzie je trzymał w portfelu zerkając na nie co jakiś czas.