Poniedziałek, 17 czerwca 2024

Jak wybrać odpowiedni kalendarz?

9 stycznia 2020

Wybór dobrego kalendarza to oczywiście sprawa indywidualna. Będzie on uzależniony od tego do jakich zadań jest wykorzystywany kalendarz oraz co będziemy nim planowali. Dlatego właśnie przed zakupem trzeba sobie kilka pytań postawić. Co będzie zapisywane w danym kalendarzu Jeśli w kalendarzu ma być planowany dzień, tydzień czy miesiąc przez wpisanie najważniejszych dat będzie można zdecydować się albo na terminarz z układem dziennym albo z tygodniowym. Jeśli planuje się tworzyć czy notować więcej planów działania będzie można zdecydować się na kalendarz, którego układ stron będzie nam najbardziej odpowiadał. Będąc uczniem czy studentem można postawić na kalendarze szkolne. Na tym polu na rynku będzie można znaleźć całkiem sporo różny propozycji. Od takich z tradycyjnymi dziennymi kartami przez takie z układem tygodniowym czy z wolnymi kartami na dodatkowe miejsce na notatki.

W jakim miejscu będziesz z niego korzystać?

Jeśli ktoś planuje raz dziennie albo traktuje taki kalendarz stacjonarnie nie będzie trzeba przywiązywać uwagi do tego ile będzie ważył. Jeśli ktoś chce mieć kalendarz przy sobie to warto brać pod uwagę taką opcję, która będzie lekka. W sklepach z powodzeniem kupimy różne formaty, w tym także szkolne kalendarze, które są duże i w twardej oprawie, ale również takie z mniejszymi gabarytami.

Z jak dużym wyprzedzeniem planujesz?

Istotne znaczenie przy podejmowaniu decyzji odnośnie wyboru kalendarza będzie miało również to czy planuje się zadania na dzień następny czy też z większym wyprzedzeniem. Inny rodzaj będzie się sprawdzał w momencie, gdy będzie się planować codziennie rzeczy na kolejny dzień czy tydzień wraz z ich dokładnym rozpisaniem a inaczej, gdy będzie się przygotowywało takie ogólne plany na kilka miesięcy do przodu. Wśród terminarzy znajdziemy świetnie przygotowane kalendarze szkolne, które maja rozkłady tygodniowe na jednej karcie i dodatkowo miejsce na zapiski. Kalendarze akademickie mają także podział na semestry zimowy i letni co będzie ułatwiało planowanie zajęć.

W jaki sposób korzystasz z kalendarza?

Warto także zwrócić uwagę na to jak oznaczane są strony, z której w danym momencie się korzysta. Brak tasiemki czy gumki do zaznaczania może sprawić, że będzie to utrudnienie, gdy szybko chce się zajrzeć do kalendarza, który będzie zamknięty. Jeśli wygodnie się korzysta z kalendarza, który jest cały czas otwarty to tez trzeba sprawdzić jak jest wykonany, czy jest sklejony, czy na spirali, tak by była okazja do tego, by swobodnie rozłożyć go na biurku. Jeśli korzysta się codziennie z kalendarza i jest on rzeczywiście ważnym narzędziem, które ułatwia i usprawnia pracę to warto robić przegląd dostępnych terminarzy, tak by wybrać taki, który rzeczywiście będzie nam odpowiadał najlepiej. Przed zakupem warto sobie taki wybór dobrze przemyśleć, zastanowić się co faktycznie będzie dla nas najlepsze, by wybrać taki kalendarz, który najlepiej będzie się sprawdzał i faktycznie będziemy z niego w pełni zadowoleni, będziemy chętnie z takiego terminarza korzystali.