Środa, 29 maja 2024

Planer, kalendarz, notatnik, bullet journal, aplikacje mobile – różne rozwiązania i ich popularność

9 stycznia 2020

Warto zastanowić się jakie narzędzie wybrać, by być efektywnym i tym samym lepiej panować nad upływającym czasem. Zbliża się koniec roku i tym samym na rynku planerów oraz kalendarzy można mówić o zwiększonym ruchu. Od kilku lat jest wielka popularność jeśli chodzi o planowanie cyfrowe. Przez jakiś czas wydawało się, że papierowe kalendarze odejdą do lamusa. Jednak takie przekonanie było mylne. Papierowe planery znów wzbudzają spore zainteresowanie, a ceny niektórych kalendarzy przyprawiają o zawrót głowy. Pojawia się pytanie dlaczego w dobie digitalizacji mamy modę na papierowe plenery.

Planery to dwutorowa obietnica – planer daje nam obietnice a my dajemy ją sobie. To przede wszystkim szansa na to, by lepiej organizować sobie czas i życie. Niemal każdy ma uczucie, że notorycznie brakuje mu czasu. Stąd wiele osób szuka informacji jak efektywnie zarządzać czasem. Planer daje okazje do planowania z wyprzedzaniem, zarządzania czasem, lepszego realizowania celów, regularność,  systematyczność, gwarancja, że na wszystko będzie czas, lepsze panowanie nad czasem, większa efektywność i skupienie. Wszystkie wymienione kwestie będzie można również osiągnąć korzystając z kalendarza czy białego zeszytu.

Oczywiście można kupić sobie kalendarz czy planer, taki który będzie praktyczny i estetyczny a jednocześnie będzie ułatwiał nam codzienne planowanie czasu. Warto do tego podejść w pragmatyczny sposób. Mamy tutaj kilka porad jak wybrać najlepszy dla siebie planer i jak z bogatej oferty rynku wybrać taki właściwy, który ułatwi osiągnięcie celów. Będzie można wszystko realizować bez ryzyka o to, że o czymś będzie się zapominać. Prosta instrukcja będzie miała kilka istotnych wskazówek, które będzie warto brać pod uwagę. Na początek trzeba zobaczyć co oferuje nam rynek, rozwiązań jest bowiem sporo i trudno o wszystkich powiedzieć. Jeśli znacie jakiś konkretny produkt, który dobrze się sprawdza to dzielcie się z innymi swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Ogólnie to co obecnie jest nam na rynku proponowane to między innymi:

  • LoveSimple – kalendarz na zasadach małych kroków
  • Multiplaner – innowacyjny system, który łączy kalendarz, notatki, projekty
  • Planer PSC – planer Pani Swojego Czasu – planowanie według sposobu Bullet Journal
  • Zaplanuj swój sukces – do wyboru do koloru, ścienne, spiralowe, zeszytowe
  • Wonder planner – system dzienny, tygodniowy oraz roczny
  • Happy planner – planowanie z nim jest doskonałą przyjemnością
  • 10 – minute planner – planer z nowym systemem planowania miejscem na planowanie tygodnia, miesiąca i motywującymi cytatami na każdy dzień
  • Glam planner – dla kobiet wymagających
  • Planer z dziennikiem rozwoju – stawia na realne zwiększenie jakości zycia
  • Familiowo – opcja o planowania zadań w rodzinie

Jeśli ktoś nie wie czy dany planer będzie dla niego odpowiedni to warto także skorzystać z opcji drukowania darmowych planszy. Poćwiczyć można planowanie i zobaczyć oczekiwania oraz potrzeby. Darmowe plansze znajdziemy w sieci więc raczej nie będzie problemu z tym, by z nich skorzystać.