Środa, 29 maja 2024

Wiele zastosowań karteczek samoprzylepnych

9 stycznia 2020

Karteczki samoprzylepne kosztują niewiele, pojawiają się przy tym zarówno w firmach o zróżnicowanym profilu, jak i w domach prywatnych. Dlaczego warto zastanowić się nad ich zakupem i kiedy można przyjąć, że będzie on najbardziej opłacalny?

Po pierwsze – idealne narzędzie do notatek

Istnieje wiele sytuacji, w których pojawia się konieczność szybkiego zanotowania ważnej z naszego punktu widzenia informacji. Nic więc dziwnego, że w domach prywatnych karteczki samoprzylepne bardzo często można spotkać na lodówce. Także w pracy często mamy z nimi kontakt, pojawiają się bowiem zarówno na tablicy korkowej, jak i na wielu innych tablicach znajdujących się w przestrzeni biurowej. To znakomita forma informowania pracowników o tym, jakie ważne zadania są przewidziane na dany dzień, a z którymi można się jeszcze wstrzymać. W domach prywatnych na karteczkach samoprzylepnych pojawiają się, z kolei, informacje o tym, na kiedy umówiliśmy się na spotkanie z lekarzem, fryzjerem, kosmetyczką albo z innym specjalistą. Notatki przydają się także poza domem i biurem. Na karteczkach samoprzylepnych można więc przygotować listę zakupów niezbędnych do wykonania. Kolorowe karteczki mają i ten plus, że pozwalają na łatwiejsze segregowanie zadań do zrobienia. Każdy kolor może być więc poświęcony innej branży albo odpowiadać stopniowi ważności wykonywanych właśnie zadań. Tu producenci nie dają nam najmniejszych powodów do narzekania. Karteczki są dostępne w wielu kolorach, a ponieważ coraz częściej mamy do czynienia z rozwiązaniami odblaskowymi, ich zlokalizowanie nie jest trudne.

Po drugie – notowanie i czytanie ważnych dla nas informacji

Karteczki samoprzylepne posiadają szereg mniej oczywistych zastosowań. Przykładem może być choćby czytanie książki. Gdy chcemy na moment przerwać lekturę, mamy dzięki nim możliwość zaznaczenia, w jakim miejscu właśnie się znajdujemy. Można przykleić je bezpośrednio na książkową kartkę, co pozwala na zrobienie z nich użytku w jeszcze inny sposób. To metoda sprawdzająca się znakomicie, gdy zależy nam na zaznaczeniu tych rozdziałów, które wydają się nam szczególnie ważne lub interesujące. Gdy mamy przy sobie ołówek albo długopis, karteczkę możemy przykleić na okładkę książki zapisując na niej numer strony, na której właśnie zakończyliśmy lekturę. Korzystanie z kartek samoprzylepnych podczas czytania jest dziś zresztą na tyle popularne, że w sprzedaży znajdziemy dziś bez trudu specjalne zakładki do książek w takiej formie. Są to karteczki w mniejszych niż zwykle rozmiarach, idealne do zapisywania na nich ważnych informacji.

Po trzecie – gadżety reklamowe

Także jako drobne upominki karteczki samoprzylepne sprawdzają się znakomicie. Nie tylko nie zajmują wiele miejsca, ale również charakteryzują się bogatą kolorystyką. Zawsze można mieć je przy sobie, a umieszczone w rogu niewielkie logo firmy w nienachalny sposób przypomina o tym, komu zawdzięcza się tego rodzaju rozwiązanie. Dziś można zresztą zlecić w drukarniach przygotowanie karteczek, które będą spełniać właśnie taki cel.