Wtorek, 18 czerwca 2024

Przegląd najpopularniejszych etykiet samoprzylepnych

9 stycznia 2020

Gdy zastanawiamy się nad tym, co w największym stopniu decyduje o sprzedaży danego produktu, szybko nabieramy przekonania, że nie ma mowy o jednym tylko czynniku mającym takie znaczenie. Jednym z nich są jednak bez wątpienia etykiety samoprzylepne. W ostatnim czasie mamy do czynienia z ich szczególnie dużym wyborem, a poszczególne rozwiązania różnią się między sobą zarówno ze względu na materiał, z jakiego są wykonane, jak i ze względu na skład naklejki. Dzięki temu efekt końcowy charakteryzuje się dużą atrakcyjnością co podnosi korzyści, jakie niesie on za sobą w działaniach marketingowych.

Etykieta samoprzylepna – próba definicji

Etykiety samoprzylepne mogą być definiowane na kilka sposobów, najczęściej jednak mówi się o nich jako o rodzaju identyfikacji produktów. Najważniejsze zadanie, jakie mają do spełnienia, polega na informowaniu o danym produkcie. Nie bez znaczenia okazuje się jednak i to, że etykieta jest wykorzystywana do tego, aby wyróżnić konkretny produkt na tle podobnych do niego. Pierwsze pojawiły się na rynku jeszcze w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Wtedy też doceniono to, że odkrywają one duże możliwości, a jednocześnie same w sobie są nieskomplikowane. Od tego czasu możemy jednak mówić o znacznie lepiej rozwiniętej technologii drukarskiej, to zaś sprawiło, że etykiety, z jakimi mamy do czynienia, są jeszcze bardziej atrakcyjne i funkcjonalne.

Materiały wykorzystywane do produkowania etykiet samoprzylepnych

Gdy zastanawiamy się nad tym, jaką etykietę samoprzylepną wybrać możemy mieć pewność, że nie będziemy narzekać na ograniczony wybór tak z względem materiału, jak i samego jej składu. Informacja ta może być zaskoczeniem dla wielu osób, warto jednak pamiętać, że etykiety samoprzylepne wykonuje się z wielu materiałów. Należy mieć to na uwadze przede wszystkim wówczas, gdy dokonuje się wyboru, to bowiem właśnie brak błędów w tym zakresie daje nam gwarancje tego, że naklejka będzie stabilna i trwała na każdej powierzchni. Na liście najpopularniejszych materiałów niezmiennie królują folie, a więc materiały syntetyczne, modne są jednak również materiały specjalne oraz papier etykietowy. Każdy materiał, na jaki zdecyduje się klient, może mieć przy tym zróżnicowaną grubość i skład. Materiały różnią się między sobą także z uwagi na powłokę klejową, jaka została wykorzystana przez producenta etykiet. Można je też dowolnie modyfikować, problemem nie jest więc nie tylko ich złocenie, ale również laminowanie i dopasowywanie odpowiednich kolorów.

Przegląd najpopularniejszych etykiet samoprzylepnych

Etykiety samoprzylepne, z którymi mamy obecnie do czynienia, mogą być dowolnie dekorowane. Także ich aplikacja może odbywać się w zróżnicowany sposób. Niektóre są fabrycznie wyposażone w klej, jeśli jednak kupujący nie ma potrzeby korzystania z niego, może zdecydować się również na wersję wolną od kleju. Etykiety z klejem najczęściej umieszcza się na produkcie z wykorzystaniem urządzenia znanego jako etykieciarka. Etykiety bezklejowe wymagają jednak wcześniejszego nałożenia na nie kleju.