Środa, 29 maja 2024

Jakich akcesoriów biurowych potrzebują geecy?

9 stycznia 2020

Mianem geeka określa się osobę, która korzysta na co dzień z wielofunkcyjnych akcesoriów wyróżniających się ponadczasowym designem. Geek to po prostu inne określenie gadżeciarza, który interesuje się głównie nowoczesnymi technologiami i popkulturą. Czy na rynku są akcesoria biurowe, które u geeka wzbudzą zainteresowanie? Zobaczmy.

Drukarka połączona z kalkulatorem

Rzadko spotykane akcesoria należą do tych, którymi każdy geek bardzo lubi się otaczać. Wiele spośród tych osób zbiera gadżety, które powiązane są albo z cenionymi przez nie markami, albo zgodne z ich zainteresowaniami. Wszelkiego rodzaju biurowe akcesoria, które sprawiają, że praca może zostać wykonana w efektowny sposób, a do tego znacznie szybciej są w stanie wywołać na twarzy geeka uśmiech szczęścia. Do takich akcesoriów należy kalkulator połączony z drukarką. Z takiego urządzenia szczególnie ucieszy się geek, który pracuje w charakterze księgowego. Na uwagę zasługuje na przykład kalkulator CX-123 N marki Citizen. Wyposażono go w wyświetlacz, który ma stały kąt nachylenia. Przy pomocy tego kalkulatora można błyskawicznie dodawać i odejmować podatki obrotowe lokalne naliczane od wartości, obliczać marżę MU i podliczyć wszystkie dokonane wcześniej obliczenia. Kalkulator jest zasilany prądem z gniazdka, dokonane obliczenia można wydrukować. Każdemu – nie tylko geekowi – przyda się kalkulator z zaawansowanymi funkcjami matematycznymi, dzięki którym można dokonywać niezwykle precyzyjnych obliczeń w bardzo szybki sposób. W biurze rachunkowym kalkulator, który oblicza pierwiastek kwadratowy czy wylicza procenty jest nieoceniony.

Elektryczny zszywacz

Osoby, które są pracownikami biurowymi najlepiej wiedzą, ile papierów przez ich biurko przewija się każdego dnia. Bardzo ważne jest, aby dokumenty te zostały odpowiednio posegregowane i zarchiwizowane. Zszycie dużej ilości dokumentów jest czynnością żmudną i pracochłonną. Geek, któremu takie zadanie zostałoby powierzone, za wszelką ceną chciałby znaleźć rozwiązanie, które pozwoliłoby wykonać tę pracę szybciej. Zszywacz elektryczny na pewno zostałby przez niego doceniony bardzo szybko. Najnowsze modele zostały oparte na nowatorskiej technologii, która pozwala bardzo szybko zszywać dokumenty. Na rynku dostępny jest między innymi zszywacz elektryczny Supreme 5080e. Jego producentem jest firma Rapid. Zszywacz wykorzystuje zszywki umieszczone w kasecie. Jedna kaseta wystarcza na 5000 użyć. Te same zszywki są wykorzystywane bez względu na to jak gruby jest plik dokumentów, które mają zostać zszyte. Zszywacz pracuje bardzo cicho, o tym, że zapas zszywek się kończy użytkownik jest powiadamiany przez specjalny system.Mysz bezprzewodowa Ucieszy każdego geeka, który każdego dnia spędza kilkanaście godzin przed komputerem. Oczywiście nie będzie to taka zwykła mysz. Specjalnie z myślą o geekach skonstruowana została mysz bezprzewodowa Penguin pionowa. Myszka ma ergonomiczny kształt, dzięki czemu znacznie wolniej męczy się nadgarstek. Wbudowany specjalny przełącznik sprawia, że mysz jest przeznaczona dla osób prawo- i leworęcznych.