Środa, 29 maja 2024

Laminator – do czego przyda się w Twojej firmie?

9 stycznia 2020

Żyjemy w czasach, w których ekologia nabiera coraz większego znaczenia. Powinniśmy zacząć dbać o środowisko naturalne – lasy tropikalne są masowo wycinane, coraz bardziej dokucza nam smog, a produkcja papieru jest coraz droższa. Papieru nie staramy się nawet oszczędzać, drukujemy wszystkie oferty handlowe. W znalezieniu klienta na pewno jednak nie pomogą nam materiały, które są pogięte czy wystrzępione. Wyposażenie firmy w laminator sprawi, że tego typu problemy znikną. Urządzenie to powleka papier cienką warstwą folii, dzięki temu jest on bardziej odporny na uszkodzenia.

Co można laminować?

Zakup laminatora to rozwiązanie, które jest bardzo korzystne z ekonomicznego punktu widzenia. Wszystkie dokumenty, które w Twoje firmie znajdują się w stałym obiegu mogą zostać pokryte cienką folią. Informacje o przepisach RODO, instrukcje BHP czy też instrukcje dołączane do biurowych urządzeń krążą między pracownikami i bardzo szybko przestają nadawać się do użytku. Oczywiście zniszczone dokumenty można wydrukować raz jeszcze, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w zakup laminatora Leitz iLam Home Office. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze. Jego interesująca metalizowana obudowa sprawia, że prezentuje się bardzo profesjonalnie.

Aby zabezpieczyć oferty

Do drukowania firmy ofert najczęściej wykorzystywany jest papier bardzo dobrej jakości. Często oferty wzbogacane są grafiką lub fotografią. Zdarza się, że z ofert tworzone są katalogi. Każdorazowy druk tych materiałów pochłania spore sumy. Jeśli do tego materiały te są przeglądane bardzo często, szybko ulegają zniszczeniu i muszą być drukowane po raz kolejny. Wystarczy jednak poszczególne karty zabezpieczyć folią i połączyć ze sobą przy pomocy bindownicy, aby można było z nich korzystać przez bardzo długi czas.

Do zabezpieczania ulotek i innych druków reklamowych

Z pojedynczych kart można tworzyć prezentacje, można też eksponować je na stojakach czy w witrynach. Pod wpływem światła materiały te jednak szybko stracą wyraziste kolory, druk na nich stanie się nieczytelny. Warto więc zabezpieczyć je cienką folią. Odpowiednio dobrano doda zdjęciom urody. Warstwą folii warto pokryć także druki informacyjne zawierające dane firmy czy ulotki reklamowe. Cienka warstwa folii skutecznie zabezpieczy jest przez zamoknięciem.

Do identyfikatorów i opisów

W firmie, która zatrudnia stażystów, w której często przyjmowani są kontrahenci czy goście, bardzo często stosowane są identyfikatory. Jest to rozwiązanie, które bardzo ułatwia wykonywanie obowiązkom pracownikom ochrony. Drukowanie identyfikatora dla stażystów, którzy z założenia spędzą w biurze niewiele czasu, nie ma większego sensu. Warto jednak wykonać dla nich proste wizytówki z imieniem. Jeśli na wyposażeniu firmy znajduje się laminator, koszt wydrukowania takiej wizytówki wyniesie zaledwie kilka groszy. Laminator jest urządzeniem, które może zostać wykorzystane do zabezpieczania kopii tych dokumentów, które zostaną przekazane do archiwum. Laminator Fushion Plus 6000 L sprawdzi się najlepiej.